Laboratoria miejskie #1 Scenariusze zajęć

Uczniowie i nauczyciele
Zapraszamy do twórczego korzystania z naszych pomysłów i zmieniania wraz z uczniami i uczennicami okolic szkół i nawyków przemieszczania się w mieście!

W ramach Laboratoriów Miejskich projektu CoMobility przygotowaliśmy cykl zajęć dla uczniów klas drugich szkół podstawowych, podczas których krok po kroku przyglądamy się związkom pomiędzy sposobami przemieszczania się, a jakością życia w mieście. Sprawdzamy, jak nasze codzienne nawyki wpływają na powietrze, hałas i bezpieczeństwo, a te z kolei na zdrowie i komfort naszego życia. Proces ten pozwolił nam wypracować z uczniami i uczennicami pomysły na interwencje wokół szkół, które zapewnią przyjemną, bezpieczną i przyjazną środowisku.

Zapraszamy do zapoznania się przygotowanymi przez Fundację “Na Miejscu” scenariuszami zajęć:

Scenariusze zajęć

Pobierz scenariusze do zajęć