Magda Kubecka w podcaście “Efekt sieci”

Mieszkańcy, Uczniowie i nauczyciele, Badacze, Administracja publiczna, Biznes
Podcasty
W tym odcinku podcastu można dowiedzieć się, czym są tak zwane interwencje w przestrzeni publicznej oraz jak powstają pomysły na zmiany wokół szkół. I o tym, że wymyślane są wspólnie - przez dzieci, rodziców, nauczycieli, urzędników, urbanistów, artystów. Można dowiedzieć się także o tym, że zanim pojawi się pomysł dzieci wychodzą w teren i prowadzą własne badanie okolicy.

Magda Kubecka z Fundacji Na miejscu i dr Justyna Pokojska rozmawiają o nauce obywatelskiej, czyli na przykład o tym, jak uczniowie mogą wykorzystać radar prędkości i co wynika z audytów okolicy robionych przez dzieci.

Po raz kolejny jest okazja posłuchać o działaniach w projekcie CoMobility w podcaście Efekt sieci. Włączcie odcinek #101