CoMobility na Kongresie ERSA 2023

Mieszkańcy, Badacze, Administracja publiczna
Informacje
Trzy badania zespołu CoMobility na Kongresie ERSA 2023 pt. "Urban Challanges and Sustainable Technological Revolution"

Tegoroczna edycja Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Nauki Regionalnej (ERSA) upłynęła pod znakiem ożywionych dyskusji badaczy i ekspertów prowadzących badania związane z wyzwaniami miejskimi i zrównoważoną rewolucją technologiczną. Kongres odbył się w ostatnim tygodniu sierpnia 2023 r. Projekt CoMobility aspiruje do bycia częścią zmiany technologicznej i przyczyniania się do pogłębienia zrozumienia wyzwań, przed którymi stają współczesne miasta. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu.

W poniedziałek rozmawialiśmy o wynikach naszych badań jakościowych: „Posiadanie samochodu a dojazdy do szkoły w Warszawie: jakościowe badanie wartości, praktyk i narracji”.

W środę przyszedł czas na badanie pt. „Pomiar nierówności w dostępie do edukacji podstawowej i czystego powietrza”.

W piątek podzieliliśmy się wynikami empirycznymi dotyczącymi korzystania z prywatnego samochodu i usług mobilności „Bariery społeczne w zrównoważonej transformacji: przypadek systemów mobilności w Europie Środkowej”.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom dyskusji za cenne uwagi, uczestnikom za pytania a organizatorom za gościnę w pięknym Alikante.

fot. Anna Nicińska

Sprawdź, jak możesz się zaangażować i współpracować z zespołem CoMobility
Dołącz