Prezentacja dla European Citizen Science Association

Mieszkańcy, Uczniowie i nauczyciele, Badacze, Administracja publiczna, Biznes
Wydarzenia
ECSA (European Citizen Science Association) to organizacja, która rozwija naukę obywatelską. Na zaproszenie przedstawicieli tej organizacji mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniami z projektu CoMobility.

Magda Kubecka z Fundacji Na miejscu wystąpiła na seminarium grupy roboczej na temat jakości powietrza. W swoim wystąpieniu pod tytułem Citizen Science as a Super-Power opowiadała o zaangażowaniu najmłodszych badaczek i badaczy w projekcie, czyli dzieci ze szkół warszawskich. Wielki potencjał nauki obywatelskiej polega między innymi na uwzględnianiu perspektywy najmłodszych i oddawaniu im głosu w dyskusji, docenianiu ich ekspertyzy. Mamy nadzieję, że kolejna okazja do współpracy z ECSA nadarzy się już niedługo.