Obchodzimy Rowerowy Maj!

Mieszkańcy, Uczniowie i nauczyciele, Administracja publiczna
Wydarzenia, Warsztaty, Informacje
Rowerowy Maj to inicjatywa bliska wartościom budującym projekt CoMobility. My też staramy się sprawić, żeby droga do szkoły była przyjemna i bezpieczna, przede wszystkim dla zdrowia. W maju przedstawiamy cykl filmowy dotyczący badań otoczenia szkół.

Badania, które przeprowadzamy wśród Rodziców uczniów szkół podstawowych biorących udział w projekcie, a także interwencje wokół tych szkół i warsztaty z uczniami mają na celu budowanie świadomości konsekwencji wyborów transportowych. Świadomość prowadzi do zmian zachowania, a na tym najbardziej nam zależy – na zachęcaniu do wybierania alternatyw dla samochodów.

Kampania Rowerowy Maj promuje wybór rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. My też namawiamy do tych środków transportu, a poniżej przedstawiamy film ukazujący cele projektu CoMobility z perspektywy uczennicy szkoły podstawowej:

Film można obejrzeć także na naszym YouTube: LINK.