Wydarzenia dla społeczności Warszawy

Mieszkańcy, Administracja publiczna, Biznes
Wydarzenia
Jak sztuka z jednej i citizen science z drugiej strony mogą wspierać zrównoważoną mobilność? Wydarzenia towarzyszące konferencji zamykającej projekt CoMobility.

Konferencja zamykająca projekt CoMobility odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 6-8 marca 2024, ale przygotowaliśmy jeszcze kilka wydarzeń dodatkowych, w których mogliśmy przyjrzeć się działaniom artystycznym i praktykom badawczym realizowanym podczas City Labs i interwencji miejskich z nich wynikających.


14 marca 2024 w galerii Turnus na Wolskiej rozmawialiśmy z artystami odpowiedzialnymi za takie projektowe realizacje, jak Pomnik Hulajnożystki (Robert Czajka), Gazeta Dzieci (Jaśmina Wójcik) czy kolorowe oznakowania ścieżek rowerowych na Powiślu (Aga Pietrzykowska) o konkretnych przykładach zrealizowanych w Warszawie działań, ale też szerzej – o giętkim języku sztuki, który pomaga praktykować lepsze, bardziej odporne i zrównoważone miasta dla wszystkich.

Tydzień później, pierwszego dnia wiosny, zaprosiliśmy uczestników konferencji na warsztaty terenowe w okolice Pola Mokotowskiego. Wyposażeni w mierniki poziomu dźwięku oraz radary do pomiaru prędkości analizowaliśmy poziom zanieczyszczenia hałasem w okolicy Biblioteki Narodowej i GUSu, przy okazji pokazując, jak citizen science może być wykorzystywane do mapowania miejsc ciszy i hałasu w mieście.

Sprawdź, jak możesz się zaangażować i współpracować z zespołem CoMobility
Dołącz