Ulice dla dzieci także jesienią

Mieszkańcy, Uczniowie i nauczyciele
Wydarzenia
Chcecie zdrowej i bezpiecznej dla dzieci drogi do szkoły? Dołączcie do jesiennej kampanii Szkolne Ulice.

W temacie zrównoważonej mobilności działamy w porozumieniu i partnerstwie z innymi projektami i instytucjami. Bardzo polecamy zaprzyjaźnioną akcję „Ulice dla Dzieci”. To  inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi decydentów, rodziców, nauczycieli na to, że droga do szkoły powinna być bezpieczna, wolna od spalin i zachęcająca młodych ludzi do samodzielnego przemieszczania się. Dlatego miasta na całym świecie tworzą tzw. szkole ulice – rozwiązania ograniczające ruch samochodowy wokół placówek edukacyjnych i zachęcające dzieci i rodziców do podróży pieszej, rowerowej czy za pomocą hulajnóg.  Jesienna edycja #StreetsForKids,  odbędzie się  23-27 października 2023 roku Polsce, Hiszpanii i we Włoszech.

Więcej szczegółów na stronie Clean Cities Campaign