Montaż nisko-kosztowych mierników natężenia ruchu

Mieszkańcy, Uczniowie i nauczyciele, Badacze, Administracja publiczna
Kończymy montaż niskokosztowych mierników natężenia ruchu, zliczających samochody ciężarowe, osobowe, rowerzystów oraz pieszych w okolicach szkół biorących udział w projekcie CoMobility

Mierniki Telraam to proste rozwiązanie w duchu nauki obywatelskiej, które pozwala każdemu monitorować ruch w swojej okolicy i współtworzyć bazę danych o natężenie ruchu na użytek badań naukowców z całego świata. W CoMobility montowaliśmy je ze wsparciem firm AirlyDAWIS IT. Innowacyjna próba montażu na świeżym powietrzu w jednej ze szkół okazała się zbyt ambitna, ponieważ czujniki Telraam najlepiej działają w suchym pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Dlatego przenieśliśmy je do wnętrza we wszystkich szkołach pomimo trudności z ulokowaniem ich w budynku tak, aby w kadrze kamery obserwującej ruch nie znajdowały się gałęzie i liście drzew. Udało się! Nieodmiennie cieszy nas warszawska flora i wkrótce będziemy  wiedzieć więcej jak wygląda proporcja pojazdów względem aktywnej mobilności w okolicach szkół CoMobility. Te dane posłużą nam wkrótce również do modelowania ruchu.

Podczas prac nie ucierpiało żadne drzewo.

Zdjęcia autorstwa Grzegorza Wilczewskiego.