O projekcie CoMobility na seminarium MIMUW

Badacze
Wydarzenia
27 października br. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się seminarium dla studentów studiów magisterskich, na którym Arkadiusz Drabicki i Paweł Gora z zespołu CoMobility opowiadali o zastosowaniu narzędzi matematycznych i modeli komputerowych w analizie współczesnych problemów transportowych.

Pokazali przykłady (m. in. z Warszawy i Krakowa) badań preferencji i zachowań transportowych oraz modelowania symulacyjnego podróży pojazdów i pasażerów w sieciach transportowych. W trakcie seminarium studenci mogli dowiedzieć się, jak owe zagadnienia będą rozwijane w ramach projektu naukowego CoMobility, gdzie badania i modele transportowe będą odgrywać istotną rolę w ocenie skuteczności interwencji transportowych, poprawie jakości powietrza i warunków podróży – w dojazdach do szkół, a także szerzej w skali miasta (m. in. wskutek zmian w preferencjach transportowych w następstwie pandemii covid-19).