Warsztat dla samorządów #4 – 14.09.2023

Badacze, Administracja publiczna
Wydarzenia, Warsztaty
Zarejestruj się! Kolejny Warsztat dla samorządów pt. „Modelowanie, projektowanie oraz planowanie mobilności w miastach w erze rewolucji transportowej”, odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie w Krakowie, z możliwością połączenia online) w czwartek 14 września 2023 r. w godz. 9:30-14:30.

14 września 2023 r. (czwartek) w godz. 9:30-14:30 w projekcie CoMobility organizujemy czwarty Warsztat dla samorządów pt. „Modelowanie, projektowanie oraz planowanie mobilności w miastach w erze rewolucji transportowej”. Tym razem warsztat odbędzie się w formule hybrydowej. Spotkanie stacjonarne odbędzie się w Krakowie, ale można również dołączyć online.

Do udziału w warsztacie zapraszamy samorządowców i ekspertów, zawodowo związanych z tematyką ochrony środowiska. Spotkanie będzie okazją do wspólnej dyskusji dotyczącej obecnych wyzwań przed którymi stoją polskie miasta w kontekście zmian w mobilności miejskiej.

Szczegółowy program wydarzenia znajduję się tutaj.

Rejestracja jest dostępna pod linkiem:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZMrceGpqTgoE9CNdeCeaMpZnLuRgPOrk8aD#/registration

Miejsce warsztatów stacjonarnych: Politechnika Krakowska, Warszawska 24, Kraków
Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze (Działownia), Aula Główna
Google maps: https://goo.gl/maps/MJ5pnELoTy3T9hJR9
W-23 na mapie PK: https://www.pk.edu.pl/images/forArticles/uczelnia/map2.png

W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane dotychczasowe wyniki projektu CoMobility oraz zebrane doświadczenia. W czasie panelu dotyczącego mobilności inkluzywne wystąpią:

  BEATA PATUSZYŃSKA

Edukatorka i badaczka potrzeb dzieci w przestrzeni miejskiej. Autorka bloga cityfochildren.pl oraz książki pisanej dla i z dziećmi na temat pierwszych kroków w miejskiej samodzielności. Prelegentka na konferencjach poświęconych tematom placemakingu i dzieci. Mama, doradczyni firm nieruchomościowych z zakresie PR i marketingu.

 

ADAM JĘDRZEJEWSKI

Jeden z pionierów współdzielonej mobilności w Polsce, a także ambasador ekonomii współdzielenia w obszarze mobilności miejskiej. Posiada blisko 20 lat doświadczenia zawodowego i realizuje wiele inicjatyw z obszaru Nowej Mobilności, m.in. prowadząc organizację branżową Stowarzyszenie Mobilne Miasto i rozwijając projekt Hubów Mobilności. Jego kluczowymi obszarami kompetencyjnymi są: współdzielona mobilność miejska, paradygmat MaaS (Mobility-as-a-Service), polityki parkingowe oraz partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) jako formuła realizacji zadań publicznych łącząca kompetencje biznesu i administracji publicznej.

 

ŁUKASZ FIEDEŃ

Geograf, adiunkt w Zakładzie Geografii Ludności, Osadnictwa i Rolnictwa w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autor lub współautor ponad 50 prac naukowych. W swoich badaniach skupia się na przestrzennym zróżnicowaniu mobilności i społecznych konsekwencjach słabej dostępności transportu publicznego na obszarach wiejskich, oddalonych od miast. 

W kręgu jego zainteresowań leży również wpływ dużych inwestycji drogowych na zmiany użytkowania ziemi oraz jakość życia w skali lokalnej i regionalnej. Ponadto interesuje się zastosowaniami systemów informacji geograficznej w geografii człowieka, postrzeganiem klęsk żywiołowych w społecznościach lokalnych, geografią polityczną i dostępnością centrów nowoczesnych usług biznesowych oraz terenów zielonych w miastach.

Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2020 r. Laureat Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców w 2022 r.

Sprawdź, jak możesz się zaangażować i współpracować z zespołem CoMobility
Dołącz